Dün, tüm dünya genelinde duyulan boğuk bir siren sesini andından esrarengiz sesin sırrı çözülemedi. Türkiye saatiyle saat 01.00 sıralarında duyulan esrarengiz ses, İstanbul’da olduğu gibi dünyanın çeşitli yerlerinden kaydedildi.

 İstanbul ve Dünyada Duyulan Esrarengiz Ses

Türkiye saatiyle dün saat 01.00 sıralarında dünya genelinde esrarengiz bir ses duyuldu. Kimilerine göre bir borazan, kimilerine göre ise boğuk bir siren sesini andıran garip sesi duyan insanlarda korkuya neden oldu. İstanbul’da da cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedilen sesin kaynağı bir türlü bulunamadı. İstanbul’un yanı sıra dünya genelinden de çekilen görüntüler yayınlanmaya başladı.
Tüm Türkiye, bugün Ekşisözlük, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde bu sesin nedenini sorgulamaya başladı.

[jwplayer config="Player 1" mediaid="4607"]

Olayla ilglii olarak Ulusal Deprem Konseyi Başkanı – İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, “Bütün Türkiye’den duyulan bir sesin inanılmaz güçlü bir ses olması lazım. İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Yer biliminde, literatürde böyle bir şey olmadı şimdiye kadar”
Astroloji Uzmanı Öner Döşer ise “Astrolojik haritalarda böyle bir şey yok. ’21 Aralık’a yaklaştıkça kara deliğin sesini duyacağız’ diye söylentiler de vardır. Bilimsel bir temeli olmadığını ben de düşünüyorum. Ama bu kadar insan bu sesi duyduysa bir anlamı da vardır. Tamamen saçmalık demek yerine araştırmak gerekir. Bu bizim astroloji ile saptayabileceğimiz bir şey değil. Ben önümüzdeki günlerde güneş aktivitelerinin artması nedeniyle doğal afetlerin artmasını bekliyorum. Fakat bu sesle ilgili hiçbir şeye hiçbir şeyi bağlayamam” diye konuştu.

[jwplayer config="Player 1" mediaid="4608"]

 

aylik banner İstanbul ve Dünyada Duyulan Esrarengiz Ses
Yazar
Yazar
İklim değişir, Akdeniz olur, gülümse.

Önceki Yazı:Whole Tomato Visual Assist X v10.7.1912.0 (Microsoft Visual Studio Eklentisi) İndir

Sonraki Yazı:En Güzel Karışık Full HD Duvarkağıtları Part 423 İndir

Yorumlar
Bir yorum yazın


Minoxidil Bilhost Blog Teması CepTim.Net Bu tema Ecce Web Tasarım tarafindan düzenlenmistir. Hiçbir sekilde kopyalanamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Whole Tomato Visual Assist X v10.7.1912.0 (Microsoft Visual Studio Eklentisi) İndir

Whole Tomato Visual Assist X bir Microsoft Visual Studio eklentisidir....

Kapat